Zamknij

Polski rząd odpowiada Unii ws. Puszczy Białowieskiej: materiały Komisji Europejskiej nie są wiarygodne

Redakcja
29.09.2017 12:41
Puszcza
fot. Wikimedia.Commons

Jest odpowiedź polskiego rządu do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Puszczy Białowieskiej. Resort Środowiska uznaje, że materiały, które przedstawiła Komisja Europejska w sprawie nałożenia na Polskę kar za wycinkę nie mają żadnej wartości dowodowej.

Polski rząd zarzuca KE, że materiały, które przedstawiła podczas rozprawy przed Trybunałem, są niewiarygodne - nie wiadomo kto i gdzie zrobił zdjęcia i obrazy satelitarne, które mają pokazywać, że - mimo zakazu - w Puszczy trwa wycinka. W opinii MŚ, zdjęcia są także bardzo słabej jakości.

Dlatego też Polska kwestionuje żądania Komisji o zaprzestaniu wycinki i nałożenia na nasz rząd kar za niestosowanie się wcześniejszej decyzji Trybunału. Ten w lipcu kategorycznie nakazał zaprzestania jakichkolwiek działań w puszczy, do czasu ostatecznego rozpatrzenia całej sprawy.

Minister Środowiska Jan Szyszko powtarza, że wszystkie prace prowadzone w Puszczy Białowieskiej to jedynie działania ochronne, które mają zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy w lesie przebywają.

RadioZET.pl/JoK/MP