Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie większy niż marszałka Piłsudskiego?

Redakcja
05.11.2018 16:19
Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie większy niż marszałka Piłsudskiego?
fot. PAP

Czy pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego będzie większy niż pomnik marszałka? Na placu Piłsudskiego trwają ostatnie przygotowania do odsłonięcia figury tragicznie zmarłego prezydenta. To już 10 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na placu Piłsudskiego stanął już cokół, na którym umieszczona zostanie postać śp. Lecha Kaczyńskiego. Cokół, jak zauważa reporterka Radia ZET, jest znacznych rozmiarów, co może sugerować, że i pomnik będzie górował nad pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada jedynie, że o tym jak będzie wyglądał pomnik, przekonamy się 10 listopada. Wtedy też jego oficjalne odsłonięcie. Pełny plan uroczystości udostępniła w poniedziałek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami pomnik ma kosztować ok. 2,5 mln złotych.

Zobacz także

Tymczasem w związku z tą inwestycją, sąd zobowiązał prokuraturę do wszczęcia postępowania w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka i wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Zobacz także

Chodzi o ich decyzje dotyczące ustanowienia placu Piłsudskiego terenem zamkniętym i postawienia na tym terenie właśnie pomnika Lecha Kaczyńskiego.

RadioZET.pl/AJ/JŚ