Zamknij

Uwaga, LOT odwołuje kolejne rejsy! Rozmowy strajkujących z zarządem trwają

Redakcja
29.10.2018 10:04
Uwaga, LOT odwołuje kolejne rejsy! Rozmowy strajkujących z zarządem trwają
fot. PAP

Siedem z 340 zaplanowanych na poniedziałek rejsów nie zrealizują PLL LOT z powodu braku kompletu załóg, mimo zawieszenia strajku przez związkowych pilotów i stewardesy - poinformował w poniedziałek Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. W poniedziałek również rozpoczęły się rozmowy strajkujących z zarządem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Musieliśmy odwołać w poniedziałek siedem na około 340 rejsów zaplanowanych tego dnia. Robimy wszystko, żeby ta liczba odwołanych rejsów była jak najmniejsza, tak, aby nasi pasażerowie mogli dolecieć do swoich miejsc docelowych - powiedział Majszyk.

Zobacz także

Odwołane rejsy to pięć przylotów do Warszawy: Newark - Warszawa LO016 (przylot do Warszawy o 13.50), LO322 Mediolan-Warszawa, LO530 Praga-Warszawa, LO680 Moskawa-Domodiedowo - Warszawa oraz LO750 Kijów-Żuliany - Warszawa.

Z Warszawy nie odbędą się dwa wyloty: LO382 Warszawa-Frankfurt oraz LO749 Warszawa - Kijów-Żuliany.

Protest zawieszony

W sobotę nad ranem przedstawiciele zarządu LOT i protestujących związkowców poinformowali, że do poniedziałku do godz. 14 strajk w spółce zostaje zawieszony. Protest rozpoczął się 18 października.

Zobacz także

W ramach protestu stewardesy i piloci powstrzymywali się od pracy. Codziennie gromadzili się na terenie siedziby LOT w Warszawie, przy biurowcu. LOT podkreślał, że akcja jest nielegalna, a każdy odwołany rejs to dla przewoźnika olbrzymie koszty.

Rozmowy

Po godzinie 8.30 rozpoczęły się w poniedziałek w siedzibie związkowców rozmowy przedstawicieli zarządu PLL LOT z reprezentantami protestujących związkowców.

Zarząd LOT w rozmowach reprezentuje Bartosz Piechota - czasowo oddelegowany z rady nadzorczej do zarządu. Odpowiada on właśnie za dialog społeczny oraz negocjacje z protestującymi związkami zawodowymi. Wraz z nim w spotkaniu uczestniczą trzy inne osoby ze spółki.

Zobacz także

Strajkujących z kolei reprezentuje Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy w LOT w osobach: szefa Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adama Rzeszota, przewodniczącej i wiceprzewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) - Moniki Żelazik, (której powrotu do pracy domagają się protestujący) i Agnieszki Szelągowskiej, a także Karola Sadowskiego (prawnik związkowców) oraz negocjatora Piotra Wujca.

Rozmowy odbywają się bez udziału prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego.

RadioZET/PAP/JZ