Zamknij

Ofiara księdza pedofila pozwie publicystę Radia Maryja

Redakcja
09.10.2018 11:18
Stanisław Michalkiewicz
fot. A. Staskiewicz/East News

24-letniej Katarzynie, w dzieciństwie ofierze księdza pedofila, sąd przyznał milion złotych zadośćuczynienia. „Żadne k..wy nie są tak wysoko wynagradzane” – skomentował decyzję Stanisław Michalkiewicz. Kobieta planuje pozwać publicystę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wideo z autorskim komentarzem tuż po decyzji sądu Stanisław Michalkiewicz umieścił na swoim kanale na YouTubie. Sprawę opisała prasa. „Płakała, gdy to przeczytała” – mówił portalowi Michał Lisiński z Fundacji „Nie lękajcie się”, pod opieką której znajduje się gwałcona w dzieciństwie przez księdza Katarzyna.

Michalkiewicz w nagraniu mówi m.in.:

 „Dostać milion złotych za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał”.

Zobacz także

Obraża też wykorzystywane seksualnie kobiety:

 „Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. [...] Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj”.

ZOBACZ WIDEO

fragment od 07:15 [uwaga, wulgaryzmy]

Za te słowa 24-letnia dziś Katarzyna zamierza złożyć pozew przeciwko publicyście Radia Maryja – podał  portal.

– Na pewno wystąpi na drogę sądową przeciwko tej osobie, ale musi trochę odreagować proces, który dopiero co się zakończył. Przeszła bardzo, bardzo dużo i naprawdę potrzebuje spokoju. Jej życie zostało złamane i będzie się z tym zmagać do końca życia – mówił Wirtualnej Polsce Marek Lisiński.

Kobieta 9 lat temu padła ofiarą księdza pedofila. Jako 13-letnia dziewczynka była przetrzymywana i wielokrotnie gwałcona przez ks. Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii. Sąd oprócz milionowego zadośćuczynienia zasądził dla pokrzywdzonej 800-złotową comiesięczną dożywotnią rentę.

Zobacz także

Jak podaje Wirtualna Polska, pełnomocnik kobiety mec. Jarosław Głuchowski słowami publicysty jest zbulwersowany, ale nie chce wypowiadać się na temat pozwu przeciwko Michalkiewiczowi ze względu na tajemnicę zawodową.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/JŚ