Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kilkanaście ofiar pożarów. Straż pożarna podsumowuje weekend

17.12.2018 13:45
xxx wiadomosci

W weekend Straż Pożarna interweniowała niemal 2,7 tysiąca razy. Dwanaście osób zginęło w pożarach. 73 razy straż interweniowała ze względu na emisję tlenku węgla. W sobotę jedna osoba zatruła się czadem w Głubczycach w województwie opolskim.

Kilkanaście ofiar pożarów. Straż pożarna podsumowuje weekend fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak, od piątku do niedzieli Straż Pożarna wyjeżdżała łącznie 2674 razy, z czego 805 razy do gaszenia pożarów. W pożarach zginęło 12 osób, z czego aż siedem w piątek. 50 osób zostało poszkodowanych.

Interwencje straży pożarnej

1594 interwencji dotyczyło usuwania skutków wypadków drogowych oraz innych zdarzeń, które nie były pożarami, a 275 razy zgłoszenia okazały się alarmami fałszywymi.

73 razy straż interweniowała ze względu na emisję tlenku węgla. W tego typu zdarzeniach w czasie weekendu poszkodowanych zostało 40 osób, a jedna osoba zginęła. Chodzi o 50-letniego mężczyznę, który zatruł się czadem w sobotę w Głubczycach w województwie opolskim.

Od 1 października do zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla Straż Pożarna wyjeżdżała 1282 razy. 637 osób uległo od tego czasu podtruciu i musiało być hospitalizowanych, a 15 osób zginęło.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń