Zamknij

Ogromny pożar koło Lęborka. Zginęło ponad 500 zwierząt

Redakcja
17.08.2018 20:40
Ogromny pożar koło Lęborka. Zginęło ponad 500 zwierząt
fot. Shutterstock

Ponad 500 świń i ok. 20 cielaków zginęło w ogromnym pożarze obory i chlewni w Łebieniu koło Lęborka. Straty wstępnie są szacowane na ponad milion złotych. Z pożarem walczyło dwadzieścia zastępów straży pożarnej z całego powiatu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Właściciel oszacował, że w ogniu zginęło od 500 do 600 świń, w tym małych prosiaków i około dwudziestu cieląt. Straty związane ze zwierzętami to około sześciuset tysięcy złotych, w uszkodzonych budynkach kolejne ponad pół miliona – mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku starszy kapitan Piotr Krzemiński. 

Zobacz także

Strażacy wyprowadzili część zwierząt z płonących obiektów, jednak wiele z nich jest poparzonych. Jak wynika z najświeższych informacji, udało się ocalić 160 zwierząt, głównie krów, byków i świń. Ich stan oceni teraz weterynarz. 

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru. Ogień został już ugaszony. Na miejscu z żywiołem walczyło dwadzieścia zastępów straży pożarnej z całego powiatu. 

Jak mówi kpt. Krzemiński - jedna osoba została podtruta gazami pożarowymi, była to osoba postronna. Wezwaliśmy do tej osoby pogotowie ratunkowe, ale osoba ta odmówiła przewiezienia do szpitala.

RadioZet.pl/DziennikBałtycki/bm