Zamknij

Szczere wyznanie ojca Andrzeja Dudy ws. zawetowanych ustaw

Redakcja
26.07.2017 09:51
Szczere wyznanie ojca Andrzeja Dudy ws. zawetowanych ustaw
fot. East News

Decyzja Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym jest najczęściej komentowanym politycznym tematem obecnego tygodnia. Głos w sprawie zaskakującego ruchu głowy państwa zabrał Jan Duda, ojciec prezydenta RP. Pozytywnych opinii nie szczędzą również promotor prezydenta profesor Jan Zimmermann oraz bp Tadeusz Pieronek. 

Sprawdź najnowszy temat w naszym nowym serwisie MAM ZDANIE i weź udział w dyskusji

Ojciec prezydenta profesor Jan Duda w rozmowie z portalem dziennikpolski24.pl przyznał, że jest dumny z odpowiedzialnej decyzji syna. - Mam pełne zaufanie do syna - powiedział. - Mogłem snuć różne scenariusze, ale w tej sytuacji były dwa: skierowanie ustaw do Trybunału Konstytucyjnego lub zawetowanie - dodał.

Zobacz także

Promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy prof. Jan Zimmermann, który krytycznie wypowiadał się na temat dotychczasowych decyzji prezydenta dotyczących m.in. Trybunału Konstytucyjnego stwierdził, że ''chyli przed nim czoła'' i ''ostrożnie weryfikuje swoje zdanie o nim''. - Ale dopiero przyszłość pokaże, czy będzie trzymał się obranego kierunku – dodał Zimmermann.

Temat prezydenckiego weta skomentował także bp Tadeusz Pieronek, który z wykształcenia jest profesorem nauk prawnych. - Myślę, że oprócz opinii fachowców, decydujące były też protesty na ulicach, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Prezydent najwyraźniej zrozumiał, że powoływanie się na wolę suwerena, w przypadku 35 proc. poparcia, nie wystarczy – ocenił hierarcha. 

RadioZET.pl/dziennikpolski24.pl/DG