Zamknij

Ojciec Dawida wysłał matce chłopca dramatycznego sms-a. Ujawniono jego treść

12.07.2019 12:13
Ojciec Dawida wysłał matce chłopca dramatycznego sms-a. NOWE FAKTY ws. zaginionego 5-latka
fot. PAP/Leszek Szymański

Ojciec Dawida Żukowskiego dwie godziny przed popełnieniem samobójstwa kontaktował się z matką chłopca. Najpierw rozmawiali przez telefon, później mężczyzna wysłał kobiecie dramatycznego sms-a. Jego treść ujawnia „Wirtualna Polska”.

Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego zaginął w środę. Poszukiwania dziecka trwają od tamtego dnia od północy. To wtedy zaginięcie Dawida zgłosiła na policję jego matka. Z ustaleń dziennikarzy Onetu wynika, że kobieta jeszcze po godzinie 18 miała kontakt z Pawłem Ż., ojcem Dawida. 32-latek miał jej wówczas wysłać SMS-a. Do jego treści dotarła w piątek „Wirtualna Polska”.

"Już nigdy nie zobaczysz syna” – tak miała brzmieć wiadomość, którą mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego wysłał matce Dawida około godziny 18.50. Kilkadziesiąt minut wcześniej matka i ojciec 5-latka mieli odbyć pełną emocji rozmowę telefoniczną.

Zobacz także

Ojciec i matka Dawida byli skonfliktowani?

32-letni ojciec zabrał Dawida z domu około godziny 17 i odjechał. Miał zawieźć syna do jego matki mieszkającej w okolicy Okęcia w Warszawie. Kilka minut przed godziną 21 służby odebrały informację, że ojciec dziecka nie żyje. Jak przekazał Radiu ZET rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, komisarz Sylwester Marczak, mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. W sprawie śmierci 32-latka wszczęto już śledztwo.

Zobacz także

Priorytetem służb jest teraz jednak odnalezienie 5-letniego Dawida. Jeszcze w czwartek w sprawę zaginięcia chłopca zaangażowała się ambasada rosyjska, bo jak się okazało, Dawid Żukowski ma polskie i rosyjskie obywatelstwo. Rosjanką jest matka chłopca. „Wydział konsularny ambasady monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z polską policją, która prowadzi poszukiwania” - przekazał agencji TASS rzecznik ambasady Władimir Aleksandrow.

Kobieta i ojciec Dawida nie mieszkali razem. Z niepotwierdzonych ustaleń Onetu wynika, że 32-latek miał problemy finansowe i kłopoty z hazardem. Nieofi

cjalnie wiadomo też, że byli skonfliktowani. 32-latek miał stosować wobec Rosjanki przemoc. Policja weryfikuje, czy rodzinny konflikt mógł być motywem popełnienia samobójstwa przez ojca chłopca. 

Zobacz także

Dawid Żukowski – trwa drugi dzień poszukiwań chłopca

Akcja poszukiwawczą dziecka wszczęto w środę około północy, trwa ona do teraz – krótką przerwą zarządzono jedynie w nocy z czwartku na piątek. Jednak dziś nad ranem poszukiwania wznowiono. Do działań zaangażowano wszystkie możliwe służby. 5-latka szukają policjanci, zawodowi i ochotniczy strażacy, żołnierze obrony terytorialnej a także okoliczni mieszkańcy. Policja używa śmigłowców oraz psów tropiących. Szukający przeczesują obszar obejmujący około 30 kilometrów.

Do akcji poszukiwawczej zaangażowano wszystkie możliwe służby. 5-latka szukają policjanci, zawodowi i ochotniczy strażacy, żołnierze obrony terytorialnej a także okoliczni mieszkańcy. Policja używa śmigłowców i psów tropiących. 

Wiadomo, że 32-latek podróżował szarą skodą fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód już znaleziono, ale policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogli go widzieć. Z najnowszych ustaleń policji wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualna Polska