Zamknij

Ojciec Igora S. zabrał głos. Nie interesują go polityczne przepychanki

Redakcja
24.05.2017 18:21
Ojciec Igora S. zabrał głos. Nie interesują go polityczne przepychanki
fot. Policja

Ojciec Igora Stachowiaka w rozmowie z reporterem Radia ZET komentuje sprawę śmierci syna.

Ojciec Igora Stachowiaka, który rok temu zmarł na komisariacie Wrocław Stare Miasto popiera wniosek Ministra Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro zapowiedział w środę, że zwróci się do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu o odtajnienie materiału dowodowego z śledztwa w tej sprawie. Według ministra pokaże to, że prokuratura robi wszystko co możliwe by wyjaśnić śmierć 25 latka - Wiem, że pojawiają się hejty na mnie w tej sprawie, ale pokazania dowodów nie uważam za ingerencje w prywatność - mówi Radiu ZET Maciej Stachowiak. - Nie interesują mnie polityczne przepychanki czy dymisje, chce tylko ukarania winnych śmierci mojego dziecka - komentuje dla Radia ZET dzisiejsze wydarzenia w sejmie.

Zobacz także

25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany w maju 2016 r. na wrocławskim rynku; policja poszukiwała go za oszustwa. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Według pierwszej opinii lekarza, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Sprawa wróciła w sobotę, gdy stacja TVN wyemitowała drastyczne materiały zarejestrowane na wrocławskim komisariacie tuż przed śmiercią mężczyzny. W materiale widać, że wobec Stachowiaka kilkakrotnie użyto paralizatora.

Zobacz także

Sprawę śmierci mężczyzny od roku bada poznańska Prokuratura Okręgowa. Śledczy nie wykluczają zarzutów znęcania się nad pozbawionym wolności dla policjantów. W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał w poniedziałek komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendant miejskiego we Wrocławiu. W niedzielę z kolei rzecznik KG insp. Mariusz Ciarka informował, że trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył na komisariacie paralizatora wobec Stachowiaka.

Radio ZET/GW/MAAL