Zamknij

Ojciec Rydzyk broni abp Jędraszewskiego. Porównał go do Prymasa Tysiąclecia

12.08.2019 15:47
Tadeusz Rydzyk
fot. MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk dołączył do licznego grona obronców arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Dyrektor Radia Maryja porównał metropolitę krakowskiego do Prymasa Tysiąclecia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas kazania w bazylice Mariackiej w Krakowie wygłoszonego w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa 

Abp Jędraszewski

Słowa o "tęczowej zarazie" wywołały ostrą reakcję środowisk liberalno-lewicowych, broniących ideologii LGBT, które domagają się m.in. odwołania arcybiskupa.

Ojciec Rydzyk broni abp Jędraszewskiego

Ojciec Tadeusz Rydzyk dołączył do grona duchownych, którzy wspierają abp Jędraszewskiego po kontrowersyjnej wypowiedzi. Dyrektor Radia Maryja podczas homilii wygłoszonej w dniu 11 sierpnia stwierdził, że metropolita krakowski "powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: „non possumus”, nie możemy dalej tak".

Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi „czerwona zaraza”, a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu – „tęczowa zaraza”. Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom

OJCIEC TADEUSZ RYDZYK

Zobacz także

W czwartek abp Jędraszewski w Radiu Maryja wyjaśnił, że mówił w homilii o ideologii LGBT, a nie o ludziach. - Kościół nie potępia ludzi - Kościół potępia zło. Nie wzywałem w homilii ani do walki, ani do nienawiści - powiedział.

Wyrazy solidarności z arcybiskupem wyraziły środowiska katolickie, m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i prymas Czech kard. Dominik Duka, środowiska prawicowe, Światowy Związek Żołnierzy AK.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta.pl