Ojciec Rydzyk dostał działkę w Toruniu za 15 procent ceny rynkowej

Redakcja
13.10.2017 23:34
Ojciec Rydzyk dostał działkę w Toruniu za 15 procent ceny rynkowej
fot. Archiwum RadioZET.pl

Ojcowie redemptoryści otrzymali 85-procentową zniżkę na wieczyste użytkowanie gruntu. Tak hojny okazał się być wojewoda. Tymczasem prezydent Torunia prosił o jeszcze większą ulgę. Ta miała wynosić aż 99 procent.

Zagłosuj

Czy duchowni powinni mieć zniżki przy zakupie nieruchomości?

Liczba głosów:

Mierząca 0,39 hektara i warta 381 tys. złotych działka została przekazana w wieczyste użytkowanie duchownym za jedyne 10,5 tys. złotych z VAT-em. Roczne opłaty wyniosą redemptorystów tylko 211 złotych rocznie.

Zniżka dla duchownych

Reporterzy toruńskiego dziennika „Plus” spytali o tę sprawę wojewodę. – Decydując o bonifikacie wojewoda miał na uwadze, że na tym terenie powstanie muzeum z częścią audytoryjną o niekomercyjnym charakterze – komentował Adrian Mól, rzecznik wojewody.

Równi i równiejsi

To nie pierwszy grunt w Porcie Drzewnym w Toruniu przekazany ojcom redemptorystom z pokaźną bonifikatą. Działka jest położona w bardzo atrakcyjnym miejscu, nieopodal amfiteatru i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Biznes i wiara

Podobna historia miała miejsce w maju br., gdy warta 1,8 mln działka trafiła w ręce duchownych związanych z Tadeuszem Ryzykiem za 111 tys. złotych. Wtedy – jak podaje toruński dziennik "Plus" - prezydent Torunia prosił, aby zapłacono 1 proc. od 25 proc. ceny rynkowej działki.

Zobacz także

RadioZET.pl/plus.nowosci.com.pl/strz