Zamknij

„Tadeusz, oni ciebie zabiją” — ojciec Rydzyk komentuje billboardy PO

Redakcja
06.04.2018 14:10
Ojciec Tadeusz Rydzyk
fot. Karol Porwich/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk skomentował „Konwój wstydu”, czyli billboardy, których pomysłodawcą jest Platforma Obywatelska. Jeden z billboardów sugeruje, że „wziął 94 mln zł dotacji” od PiS.

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do billboardu, na którym widnieje informacja: „wziął 94 mln zł dotacji. Wstyd, oddajcie kasę”. Billboardy są pomysłem Platformy Obywatelskiej. Projekt nazywa się „Konwój Wstydu”.

— Atakowali i atakują nas cały czas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty — powiedział ojciec Rydzyk w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Duchowny nazwał informacje podane przez PO „kłamstwem”. 

Zobacz także

— To jest zwykłe kłamstwo. Wrogów Kościoła i wrogów Polski denerwuje to, że mamy głos, na który oni nie mają wpływu — wyjaśnił. — Oni chcą ludziom wmówić, że my, bracia, opływamy w luksusy kosztem naszych darczyńców. 

Ojciec Rydzyk zdradził, że przed „atakami” ostrzegał go pewien szwajcarski ksiądz. 

Zobacz także

— Ostrzegał mnie przed tym szwajcarski ksiądz, który powiedział: „Tadeusz, oni ciebie zabiją!”. Zaskoczony tym zapytałem: „A w jaki sposób?”. „Odbiorą ci przez media dobre imię. Oni ci tego nie darują. Ja ich znam” — wytłumaczył. 

Redemptorysta zdradził, że był ofiarą wielu ataków. 

— Notujemy rocznie około trzech tysięcy takich wypowiedzi w różnych gazetach: lokalnych, ogólnopolskich, zagranicznych. To się też przewija nawet w pismach katolickich w Niemczech czy w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, ale impuls idzie z Polski. Oszczercy postępują wedle zasady: kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie. Dlatego my się nie możemy poddawać — powiedział.

RadioZET.pl/Nasz Dziennik, WP/KM