Ojciec Rydzyk idzie w medycynę. Dlaczego? "Bo potrzeba ludzi etycznych”

31.03.2019 22:23
Ojciec Rydzyk idzie w medycynę. Dlaczego? "Bo potrzeba ludzi etycznych”
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Tadeusz Rydzyk zapowiedział w sobotę, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otworzy nowy kierunek - pielęgniarstwo. Założyciel Radia Maryja wyraził jednocześnie nadzieję, że znajdą się osoby, które wesprą finansowo jego inicjatywę.

- Wiecie dlaczego pielęgniarstwo? Bo potrzeba ludzi etycznych - tłumaczył o. Tadeusz Rydzyk uczestnikom sobotniej konferencji dotyczącej przedsiębiorstwa.

Nie chodzi o etykę socjalistyczną czy libertyńską, ale wiemy wszyscy jaką.

mówił o. Rydzyk

Toruński redemptorysta podkreślił, że szczerze wierzy w to, że jego plan o kształceniu „ludzi etycznych” będzie realizowany już od października tego roku. Żeby jednak udało się go zrealizować, potrzeba funduszy, co założyciel Radia Maryja subtelnie podkreślił.

Zobacz także

- Jakby tak znalazły się bogate firmy i zostały patronem określonego kierunku studiów. Chodzi tylko o to, żeby profesurę opłacić. Dlaczego to mówię? Bo takie uczelnie jak nasza muszą wziąć od studentów chociażby najniższe czesne, a i tak dla niektórych jest to zapora. Mamy zdolnych studentów - niejednokrotnie z licznych rodzin. Dlaczego oni mają iść na jakieś uniwersytety marksistowsko-libertyńskie? Tak jest i dzieci się marnują. Teraz marksizm przepoczwarza się w genderyzm - ocenił o. Rydzyk i podkreślił, że inwestycja w młodzież jest bardzo dobrą inwestycją.

Marszałek Karczewski chwali Rydzyka

Sugestie, że WSKSiM może kształcić również w dziedzinie medycyny, pojawiły się jeszcze w październiki ubiegłego roku. Wspomniał o tym marszałek Senatu Stanisław Karczewski obecny podczas inauguracji roku akademickiego. Marszałek przyznał, że sprawę komentował wcześniej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

To takie nasze marzenia, a marzenia się spełniają, a jeśli włącza się ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, to jest pewność, że kiedyś to się wszystko zrealizuje.

powiedział Stanisław Karczewski

Obecnie WSKSiM w Toruniu oferuje studentom 4 kierunki studiów licencjackich, 1 inżynierski, 2 magisterskie i 9 podyplomowych. Wśród nich są m.in. dziennikarstwo, kulturoznawstwo, politologia i informatyka.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP