Zamknij

Ojciec prezydenta: mój syn szanuje Tuska

Redakcja
29.09.2018 15:32
Ojciec prezydenta: mój syn szanuje Tuska
fot. J.Graczynski/EastNews

Kamery i fotoreporterzy uchwycili, jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia w siedzibie ONZ, prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają i śmieją się. Zdjęcia te skomentował m.in. ojciec prezydenta Jan Tadeusz Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uczestniczyli w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji „Action for Peacekeeping”. 

Zobacz także

– Zostałem poproszony do wystąpienia, pan przewodniczący Donald Tusk miał mieć wystąpienie kilku mówców po mnie, ale tamci mówcy nie wystąpili. W związku z tym posadzono pana przewodniczącego obok mnie, no i usiedliśmy koło siebie, Polak z Polakiem, zaczęliśmy rozmowę normalną, grzecznościową, jak dwóch znających się ludzi, nie ma w tym dla mnie nic nadzwyczajnego – komentował prezydent Andrzej Duda. – Nie rozmawialiśmy o polityce – dodał.

Zobacz także

O słynną już rozmowę Dudy z Tuskiem został zapytany także ojciec prezydenta Jan Tadeusz Duda. - Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki, choć nie zgadzają się politycznie. Ale szanują się. Tusk też jest człowiekiem i powinniśmy się wszyscy wzajemnie szanować - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

RadioZET.pl/SuperExpress/BM