Zamknij

Ojczym maltretował 6-latka i nagrywał to telefonem. Horror w Kamiennej Górze

29.01.2020 14:44
ojczym maltretował dziecko
fot. Shutterstock

Sześciolatek z Kamiennej Góry był wielokrotnie maltretowany przez swojego ojczyma, który w dodatku nagrywał brutalne sceny telefonem. Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy mężczyzna sprzedał smartfona, na którym pozostawił przerażające materiały.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi postępowanie w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad małoletnim w wieku 6 lat, znęcania się ze szczególnym okrucieństwem – poinformował prokurator Artur Idzi.

Zobacz także

Dramat sześcioletniego chłopca wyszedł na jaw, gdy jego oprawca sprzedał swój telefon komórkowy, pozostawiając na nim brutalne nagrania.

Wynikało z nich, że chłopiec był wielokrotnie bity. Jak podaje Polsat News, obdukcja wykazała siniaki w okolicach głowy, rąk, nóg, tułowia i pleców oraz stare złamanie kości ramiennej. Ofiarą sadysty miała paść także matka chłopca.

Zobacz także

- 38-latek częściowo przyznał się do znęcania nad dzieckiem, ale nie nad matką chłopca. 22 stycznia Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na nasz wniosek zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wynikało to z uwagi na obawę bezprawnego utrudniania postępowania oraz uzasadnioną obawę popełnienia przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu - poinformował w rozmowie z Polsat News prokurator.

Zobacz także

Podczas zatrzymania, mężczyzna tłumaczył policjantom, że stosował przemoc wobec chłopca, bo ten "był niegrzeczny i go denerwował".

38-latkowi z Kamiennej Góry grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/ Polsat News/ Super Express