Zamknij

Próbowali przemycić kokainę. Ukryli ją w bieliźnie

Redakcja
27.09.2018 12:35
Próbowali przemycić kokainę. Ukryli ją w bieliźnie
fot. Shutterstock

– Sąd zastosował tymczasowy areszt dla trzech cudzoziemców, którzy próbowali przemycić ponad 770 gramów kokainy – poinformowała ppor. Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyźni ukryli kokainę w bieliźnie; podejrzenie służb wzbudziło ich nerwowe zachowanie. Zostali zatrzymani na Okęciu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące obywateli Armenii, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina w Warszawie. Mężczyźni próbowali przemycić do Erewania ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zobacz także

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, mężczyźni mają 23, 35 i 44 lata. Podróżowali z Barcelony przez Warszawę do Erewania. Po przylocie do Warszawy nie opuścili strefy tranzytowej lotniska. Czekali tam na lot do Armenii. Podejrzenie służb miało wzbudzić ich nerwowe zachowanie.

– Podchodząc do odprawy paszportowej, zostali poproszeni o przejście do kontroli szczegółowej. Jak się okazało, u każdego z nich znaleziono od 200 do 300 gramów substancji. Łącznie cztery foliowe pakunki ukryte były w bieliźnie. Wstępna analiza proszku wykazała, że jest to wysokiej jakości kokaina, co dodatkowo potwierdziła dalsza ekspertyza przeprowadzona w laboratorium kryminalistycznym Straży Granicznej – poinformowała ppor. Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału SG.

Zobacz także

Mężczyznom przedstawiono zarzut przewozu znacznej ilości narkotyków. Z informacji przekazanych przez straż graniczną wynika, że grozi im za to grzywna oraz do 15 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/BM