Zamknij

5-miesięczna dziewczynka w oknie życia. Nie było przy niej żadnego listu

24.04.2021 16:42
okno życia częstochowa
fot. MAREK BARCZYNSKI /East News

Pięciomiesięczna dziewczynka znaleziona w oknie życie w Częstochowie. Dziecko nie miało żadnych widocznych obrażeń. Nie było także przy nim żadnego listu. Jak podaje tvn24.pl, rodzice dziewczynki sami zgłosili się później na komendę policji.

Częstochowa. Ok. godz. 1 w nocy z 23 na 24 kwietnia w oknie życia znaleziono pięciomiesięczną dziewczynkę. Zgodnie z procedurami na miejsce wezwano policję - informuje tvn24.pl.

- To około pięciomiesięczna dziewczynka, nie ma żadnych widocznym obrażeń - poinformował młodszy aspirant Kamil Sowiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Okno życia w Częstochowie. Znaleziono pięciomiesięczną dziewczynkę. Nie było przy niej listu

Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie lekarze dokładnie sprawdzą, jaki jest jej stan zdrowia. Wcześniej oceniono go wstępnie jako dobry. Przy dziecku nie było żadnego listu. Rodzice mieli sami zgłosić się na komendę policji w Częstochowie niedługo po tym, jak zostawili swoją córkę w oknie życia.

- Zostały z nimi wykonane niezbędne czynności. Obecnie policjanci ustalają szczegóły przebiegu tego zdarzenia. Została też przekazana informacja do sądu rodzinnego - przekazał młodszy aspirant Kamil Sowiński.

Okno Życia to miejsce, w którym kobiety, które nie mają możliwości zapewnienia nowo narodzonemu dziecku opieki, mogą anonimowo pozostawić niemowlę, ratując tym samym jego życie. Jak przypomina tvn24.pl, okno życia w Częstochowie działa od grudnia 2008 roku. Schronienie w nim znalazło jak dotąd czworo dzieci.

RadioZET.pl/ tvn24.pl/ wyborcza.pl