18-latek z kumplami okradł... straż pożarną. Zabrali m.in. wielką pompę

Redakcja
27.12.2017 06:13
18-latek z kumplami okradł... straż pożarną. Zabrali m.in. wielką pompę
fot. Policja

Ostrołęccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do remizy OSP w Bandysiach i kradzież m.in. motopompy. Sprzęt trafił już do strażaków.

Czujnością i dużym zaangażowaniem wykazali się policjanci z Myszyńca, którzy w poniedziałkową noc pełnili służbę na terenie gminy Myszyniec. Około godziny 2 w rejonie mostu w miejscowości Surowe policjanci zauważyli osobowe audi, które jechało bez tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili skontrolować pojazd. Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać.

W pewnej chwili ścigany pojazd zjechał do przydrożnego rowu, po czym z auta wybiegł młody mężczyzna i zaczął uciekać pieszo. Policjanci pobiegli za nim. Po trwającym około kilometra pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

W uszkodzonym audi policjanci znaleźli motopompę oraz inny sprzęt strażacki. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie, że przedmioty zostały skradzione z remizy strażackiej w Bandysiach. Ponadto w czasie przeszukania audi funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę.

pomppa2

W trakcie wykonywania czynności ustalono, że w kradzieży mogły brać także inne osoby. W związku z tym w sprawę natychmiast zaangażowali się ostrołęccy "kryminalni". Ustalili tożsamość dwóch kolejnych podejrzanych. W środę rano zostali zatrzymani. Jeden z nich ukrywał się na strychu budynku. Obaj (24 i 29 lat) także są mieszkańcami powiatu szczycieńskiego. Wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 20 tys. zł. Zostały one już przekazane strażakom.

Dobre współdziałanie pomiędzy policjantami z Ostrołęki a prokuraturami Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce pozwoliło na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem, a także posiadania narkotyków i niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/policja/maal