Zamknij

Okrzeja. Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Maszynista nie zdążył wyhamować

23.10.2021 13:40
Wypadek w Okrzei
fot. Lubelska policja

Zdarzeniu pociągu z samochodem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie łukowskim. Kierowca osobówki doznał obrażeń ciała, które na szczęście nie zagrażają jego życiu.

Do wypadku we wsi Okrzeja w województwie lubelskim doszło w sobotę po godzinie 7. Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Na miejsce wysłano patrol funkcjonariuszy. 

Okrzeja. Zderzenie pociągu z samochodem osobowym

Jak ustalili śledczy, kierujący skodą dojechał do niestrzeżonego przejazdu, a następnie nie zatrzymał się przed znakiem stop i wjechał wprost pod pociąg osobowy relacji Dęblin – Łuków. Mimo tego, że maszynista próbował gwałtownie hamować, doszło do zderzenia lokomotywy z samochodem. 

Kierujący osobówką 59-letni mieszkaniec Łęcznej doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że urazy mężczyzny są niegroźne. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okoliczności wypadku wyjaśni dochodzenie policyjne. Funkcjonariusze przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. 

RadioZET.pl