Zamknij

Miał być ślub, pokłócili się o obrączki. 29-latek ranił dziewczynę i się zabił

30.06.2021 06:43
Policja - zdjęcie ilustracyjne
fot. Karol Makurat/REPORTER

Młody mężczyzna najpierw zranił nożem swoją partnerkę, która własnym ciałem osłoniła dziecko, a potem odebrał sobie życie. Tragedia zdarzyła się nad jeziorem Białym w Okunince – podał portal lublin112.pl, powołując się na Policję we Włodawie. Para planowała ślub i najprawdopodobniej pokłóciła się o zgubione obrączki.

Okuninka nad Jeziorem Białym to miejsce, w którym w nocy z 20 na 21 czerwca wydarzyła się tragedia. 29-latek z Chełma spędzał tam weekend w wynajętym domku ze swoją o rok młodszą dziewczyną i jej czteroletnim synem. Para planowała ślub. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna pokłócił się z partnerką o obrączki, które zgubił nad jeziorem.

Wieczorem kobieta położyła spać swojego 4-letniego syna i sama też szykowała się do snu. Dostrzegła jednak, że jej chłopak trzyma w ręku nóż.

– W pewnym momencie 29-latek podszedł do leżącej kobiety i ugodził ją nożem w bok – powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie. Natomiast z informacji portalu lublin112.pl wynika, że kobieta zasłoniła swoim ciałem dziecko. Przerażona 28-latka zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy.

Okuninka. Miał być ślub, pokłócili się o obrączki. 29-latek ranił dziewczynę i się zabił

Śledczy ustalili, że 29-latek zszokowany tym, co zrobił, wybiegł na zewnątrz. Zaczął okaleczać się nożem. Wbił ostrze w klatkę piersiową i szyję. Jak podał „Dziennik Wschodni” właśnie ten cios okazał się śmiertelny, ponieważ mężczyzna przeciął sobie tętnicę i się wykrwawił. Z relacji świadków wynika, że gdy przybiegli na miejsce, leżał w kałuży krwi i był już martwy.

Kobieta trafiła do szpitala z uszkodzoną wątrobą. Przeszła operację i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 4-letniemu dziecku 28-latki nic się nie stało. Prokuratura wszczęła śledztwo, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

RadioZET.pl/lublin112.pl/"Dziennik Wschodni"/oprac. AK