Olbrzymi pająk w sklepie spożywczym. Przyjechała po niego straż miejska [FOTO]

Redakcja
31.10.2017 22:56
Olbrzymi pająk w sklepie spożywczym. Przyjechała po niego straż miejska [FOTO]
fot. Archiwum

Sprzedawczyni w warszawskim sklepie spożywczym między owocami zauważyła wielkiego pająka. Zjawiskowy okaz był wielkości dłoni i prawdopodobnie przypłynął między bananami z Ameryki Południowej. Z pomocą do sklepu przybyli strażnicy miejscy.

Zagłosuj

Boisz się pająków?

Liczba głosów:

W poniedziałkowe przedpołudnie do strażników miejskich wpłynęła nietypowa prośba. – Obsługa sklepu poinformowała nas, że pajęczaka znaleźli wśród bananów, które zostały przywiezione z Ameryki Środkowej. Pracownicy sami odłowili pająka i umieścili go w plastikowym pojemniku – komentuje insp. Maciej Jankowski z Ekopatrolu.

Okaz z Ameryki Południowej

Specjaliści przyjrzeli się pająkowi i stwierdzili, że należy on do rodziny wałęsakowatych. Następnie egzotyczny okaz został przewieziony do Centrum CITES w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Warszawie.

Przypłynął wraz z bananami

Ten gatunek pająka żyje w Ameryce Południowej i prawdopodobnie tam zaplątał się pomiędzy banany, które zostały przetransportowane do Europy. Nikomu nic się nie stało, a pająk cały i zdrowy trafił w bezpieczne miejsce. Jedynie obsługa sklepu może mieć przez jakiś czas uraz do owoców.

Trzeba przyznać, że robi wrażenie:

pajak
fot. Straż Miejska m.st. Warszawy

RadioZET.pl/wawalove.pl/strz