Zamknij

Była kopana i bita krzesłem. 26-latek odpowie za zabójstwo swojej babci

PAP
20.10.2021 11:44
26-letni Paweł P.
fot. Lubelska Policja

Zamojska prokuratura oskarżyła 26-letniego Pawła P. o zabójstwo swojej 90-letniej babci. Według ustaleń śledczych do zgonu kobiety doszło w wyniku pobicia przez wnuczka. Podejrzany przyznał się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi dożywocie.

Do zdarzenia doszło na początku maja w miejscowości Olchowiec w powiecie biłgorajskim. Jak informowała lubelska policja, nieprzytomna 90-latka z obrażeniami wskazującymi na pobicie trafiła do szpitala. Jej życia nie udało się uratować. W sprawie zatrzymano 26-letniego wnuka kobiety. Mężczyzna był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Olchowiec. 26-letni Paweł P. odpowie za zabójstwo swojej babci

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Artur Szykuła poinformował, że do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Pawłowi P., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa 90-latki. – Oskarżony, używając wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na duszeniu rękoma, kopaniu, biciu pięściami, zadawaniu uderzeń krzesłem i kawałkiem drewna opałowego, spowodował u niej obrażenia ciała, które w rezultacie skutkowały zgonem pokrzywdzonej – zaznaczył Szykuła.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia. – Za popełnienie zbrodni zabójstwa, oskarżonemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – dodał rzecznik.

RadioZET.pl/PAP - Gabriela Bogaczyk/oprac. AK