Zamknij

Nie żyje 8-letnia dziewczynka. Przed tygodniem potrącił ją samochód

02.07.2020 13:48
Oleśnica
fot. Gerard/Reporter

W jednym z wrocławskich szpitali zmarła 8-latka z Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Dziewczynka przed tygodniem została potrącona przez samochód osobowy. Pomimo walki o jej życie, nie udało się jej uratować. 

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek 25 czerwca ok. godz. 20 przy ul. Zamkowej w Oleśnicy (woj. dolnośląskie). 8-latka miała wbiec na jezdnię, prawdopodobnie goniąc swojego psa. Wpadła jednak wprost pod nadjeżdżające auto.

Dziecko zostało w ciężkim stanie przetransportowane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowe do jednego z wrocławskich szpitalu. Przed kilka dni lekarze walczyli o życie dziewczynki, ale niestety, nie udało się jej uratować. 

W czasie wypadku opiekunowie dziewczynki byli nietrzeźwi. Na razie tylko matka dziecka usłyszała zarzut z art. 160 kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bowiem dziecko wtedy znajdowało się pod jej opieką. Trwa również postępowanie dotyczące samego wypadku

- czytamy w artykule w "Gazecie Wrocławskiej". Dziennik podał również, że mieszkańcy miasta składają hołd dziewczynce. W miejscu tragedii, na chodniku, pojawiły się znicze. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska