Zamknij

12-letnia Olivia Głębocka nie żyje. Od 6 lat walczyła z ciężkim nowotworem

27.01.2020 15:16
Olivia Głębocka
fot. Sursum Corda

Olivia Głębocka nie żyje. 12-latka z Nowego Sącza w Małopolsce zmarła po długiej walce ze złośliwym nowotworem. Pomoc i słowa wsparcia dla Olivii płynęły z całej Polski.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

12-letnia Olivia Głębocka z Nowego Sącza zmarła w niedzielę 26 stycznia br. Informację o śmierci dziewczynki przekazały lokalne media: sadeczanin.info oraz starosadeckie.info. Olivia od sześciu lat walczyła z ciężką chorobą nowotworową: mięsakiem tkanek miękkich. Nowotwór stanowi ok. 1 proc. wszystkich zachorowań na raka wśród dorosłych i ok. 15-20 proc. zachorowań u dzieci w Polsce. 

Rodzice Olivii postanowili ratować życie córki. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy i koncerty charytatywne. Pomoc i słowa wsparcia dla dziewczynki płynęły z całej Polski.  

Olivia przeszła pięć bolesnych cyklów chemioterapii i radioterapii. Lekarze zdecydowali się na wykonanie zabiegu częściowego usunięcie guza. Niestety 12-latka przegrała sześcioletnią walkę z chorobą. 

Zobacz także

Msza św. pogrzebowa w intencji Olivii Głębockiej odbędzie się 28 stycznia o godzinie 12:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gaboniu. 

RadioZET.pl/sadeczanin.info