Zamknij

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Nie żyje 43-letni mężczyzna

29.04.2021 21:15
Olszany
fot. Monkpress/East News (zdjęcie ilustracyjne)

43-letni mężczyzna zginął w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Olszany k. Grójca (woj. mazowieckie). Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem, a strażacy zakończyli swoje działania wieczorem.

Wybuch w domu jednorodzinnym w Olszanach pod Grójcem (woj. mazowieckie) miał miejsce w czwartek wczesnym popołudniem. O szczegółach zdarzenia opowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Grzegorz Wojciechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Jedna osoba zginęła. Strażacy wynieśli z budynku mężczyznę. Nikogo więcej tam nie było w momencie zdarzenia

Grzegorz Wojciechowski, KP PSP Grójec

Pytany o przyczyny wybuchu Wojciechowski podkreślił, że ustali je biegły. Poinformował też, że w akcji brało udział 30 strażaków. Na miejscu były również zespoły ratownictwa medycznego i policja. Zdjęcie z akcji strażackiej opublikowano na profilu OSP Bogiewcie na Facebooku:

Z kolei TVN Warszawa, który jako pierwszy poinformował o zdarzeniu, podał, że był to wybuch gazu propan-butan. Stacja informowała także, iż zmarły to 43-letni mężczyzna i że poza nim nikt inny nie ucierpiał. Wiadomo natomiast, że budynek częściowo się zawalił.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa

C