Zamknij

100-letni kierowca spowodował wypadek. Odebrano mu prawo jazdy

09.09.2020 12:34
Wypadek w Olsztynie
fot. KMP w Olsztynie

Olsztyn. We wtorek, 8 września doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej z Cichą. Sprawcą okazał się 100-letni kierowca poloneza. Nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy hyundaia.

Do wypadku doszło we wtorek w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierowca poloneza nie zatrzymał się przed znakiem B-20 "stop".

Olsztyn. Wypadek z udziałem 100-letniego kierowcy

100-letni kierowca osobowego poloneza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej z Cichą. W efekcie uderzył w prawidłowo jadącego hyundaia. W wypadku nikt nie ucierpiał, żaden z kierowców nie trafił do szpitala. W trakcie czynności po wypadku okazało się, że kierowca poloneza to 100-letni mieszkaniec Olsztyna. Podróżował on razem z 95-letnią pasażerką. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Zobacz także

Policjanci odebrali 100-latkowi prawo jazdy. Mundurowi brali pod uwagę fakt, że kierowca poloneza, ma prawo jazdy od 68 lat i w tym konkretnym przypadku "rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego". Jak czytamy na stornie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, sprawa ostatecznie finał zajdzie w sądzie, który zdecyduje o konsekwencjach, jakie poniesie kierowca poloneza.

100-letni kierowca
fot. KMP w Olsztynie
kierowca 100-letni
fot. KMP w Olsztynie

RadioZET.pl/Komedna Miejska Policji w Olsztynie