Zamknij

Roczne niemowlę wypadło z okna na 4. piętrze. Policja: "Był z nim kontakt"

12.07.2020 11:06
Olsztyn dziecko wypadło z bloku
fot. PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS

Mające rok dziecko wypadło wczoraj wieczorem z okna mieszkania na czwartym piętrze w jednym z bloków w Olsztynie – podaje PAP. Dawało znaki życia, zostało przewiezione do szpitala. Policja sprawdzi, czy rodzice w należyty sposób sprawowali opiekę nad synem.

Policja z Olsztyna wyjaśnia okoliczności dramatycznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę późnym wieczorem. Zaledwie roczny chłopiec wypadł z okna mieszkania na 4. piętrze.

Wypadek w Olsztynie. Roczny chłopiec wypadł z okna na 4. piętrze

Na miejsce przyjechała karetka. Maluch płakał, co w takiej sytuacji było dobrym objawem, był z nim kontakt. Chłopiec został przewieziony do szpitala 

- powiedział Rafał Prokopczyk oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Zobacz także

Dodał, że badania nie wykazały u dziecka poważniejszych obrażeń, a jedynie potłuczenia. - Na szczęście dziecku nie stało się nic złego - dodał policjant. Gdy chłopiec wypadł z okna, w mieszkaniu byli oboje rodzice, oboje byli trzeźwi.

To drugi tak dramatyczny wypadek w krótkim odstępie czasu - wczoraj informowaliśmy o 3-letnim chłopcu, który przy nieuwadze rodziców wypadł z 2. piętra mieszkania w bloku w Chełmnie (kujawsko-pomorskie).

RadioZET.pl/PAP