Wielki pożar w sortowni śmieci w Olsztynie [FOTO]

Redakcja
24.05.2018 09:06
Wielki pożar w sortowni śmieci w Olsztynie [FOTO]
fot. Policja Olsztyn

Ok. 35 zastępów straży pożarnej bierze udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w czwartek nad ranem na składowisku Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował PAP oficer prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Rafał Melnyk, pożar wybuchł ok. godz. 3 nad ranem i objął niezadaszone składowisko o powierzchni 50 na 70 m. — Są to głównie odpady wielkogabarytowe, czyli stare meble. Strażacy starają się nie dopuścić ognia do składowanych w pobliżu opon samochodowych — powiedział.

Zobacz także

W tej chwili na miejscu działa ok. 35 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, czyli ok. 150 strażaków. Ze względu na znaczne rozmiary pożaru poza jednostkami gaśniczymi z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w akcji uczestniczą również strażacy ze Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego i Ostródy.

Pożar w Olsztynie

Jak poinformował Melnyk, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Pożar objął ok. 1,5 tys. ton odpadów. Składowisko znajduje się w dzielnicy przemysłowej, w pobliżu nie ma budynków mieszkalnych.

— Na tę chwilę nie widać już otwartego ognia, ale dogaszanie płonącej wewnątrz sterty może potrwać wiele godzin — powiedział strażak.

RadioZET.pl/PAP/KM