Zamknij

15-latek zmarł na COVID-19. Chłopiec i jego rodzina nie byli zaszczepieni

08.12.2021 13:35

Coraz więcej dzieci przegrywa walkę z COVID-19. Na Warmii i Mazurach zmarł 15-letni chłopiec. On sam i jego rodzice nie byli zaszczepieni.

szpital covidowy
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Umierają także dzieci. Jak podaje "Gazeta Olsztyńska", 8 grudnia na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 zmarło 37 osób. Wśród nich jest 15-letni chłopiec, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Olsztyn. 15-latek zmarł na COVID-19. Nie był zaszczepiony

Dziecko trafiło do szpitala dziecięcego w Olsztynie. — Pacjent z wieloma bardzo ciężkimi schorzeniami współistniejącymi od urodzenia, wielokrotnie hospitalizowany w naszym szpitalu, został przyjęty z powodu rodzinnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - przekazała Barbara Chwała, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, cytowana przez "Gazetę Olsztyńską".

Jak dodała, chłopiec miał objawy ciężkiego zapalenia płuc i narastające w kolejnych dniach objawy niewydolności oddechowej. - Pomimo bardzo intensywnego leczenia nie udało się go uratować. Dziecko nie było szczepione przeciwko COVID-19, podobnie jak rodzina. — podkreśliła Barbara Chwała.

Podczas trzeciej fali koronawirusa wśród zmarłych przeważały osoby starsze i schorowane. Teraz, dzięki szczepieniom, mniej seniorów trafia do szpitali. Lekarze obserwują na oddziałach covidowych coraz więcej dzieci. - Tendencja przenoszenia zakażeń na młodsze roczniki jest ewidentna — mówił Janusz Dzisko, szef olsztyńskiego sanepidu. Niestety, część chorych pacjentów umiera.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28542 przypadkach koronawirusa w Polsce. Zarejestrowano rekord zgonów od początku czwartej fali COVID-19. W ciągu doby zmarło 592 chorych pacjentów.

loader

RadioZET.pl/"Gazeta Olsztyńska"