Zamknij

Ewakuacja z Platformy Obywatelskiej. Kolejny polityk przechodzi do partii Gowina

Redakcja
06.11.2017 14:48
Ewakuacja z Platformy Obywatelskiej. Kolejny polityk przechodzi do partii Gowina
fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

W najbliższych dniach złożę rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej - powiedział PAP szef tej partii w powiecie olsztyńskim, burmistrz Olsztynka Artur Wrochna. Jego nazwisko pojawiło się wśród osób, które poparły nowe ugrupowanie Porozumienie.

Wrochna jest szefem PO w powiecie olsztyńskim, członkiem rady regionu warmińsko-mazurskiego tej partii. Ogłoszenie jego nazwiska wśród osób obecnych na sobotnim kongresie nowego ugrupowania Jarosława Gowina było - jak dowiedziała się PAP - całkowitym zaskoczeniem dla działaczy Platformy.

- Formalnie jestem jeszcze członkiem PO. W najbliższych dniach złożę rezygnację, co jest konsekwencją mojego zbliżenia do nowej inicjatywy premiera Gowina. Natomiast decyzję o ewentualnym przystąpieniu do Porozumienia podejmę w niedługim czasie - mówił PAP w poniedziałek Wrochna.

Jak tłumaczył, jest to skutek jego "osobistych przemyśleń". Przypomniał, że w przeszłości był związany z Akcją Wyborczą Solidarność i od lat ma poglądy centroprawicowe, a w wyborach na burmistrza Olsztynka nie startował z PO, tylko z lokalnego komitetu.

Zaznaczył, że nie brał udziału w sobotnim kongresie, ale podkreślił, że "życzliwie patrzy na tę inicjatywę". - Znam premiera Gowina i wielu ludzi z jego środowiska, wywodzimy się z tego samego nurtu - dodał.

Przewodniczący warmińsko-mazurskiej Platformy, poseł Jacek Protas powiedział PAP, że sprawę na razie zna jedynie z doniesień medialnych, więc nie może jej komentować. Jak mówił, nie otrzymał żadnej potwierdzonej informacji o zamiarze rezygnacji szefa powiatowych struktur. - Czekamy na to, że pan burmistrz Wrochna odezwie się do nas i przynajmniej wyjaśni, co się wydarzyło - zaznaczył.

Do Porozumienia dołączył - również kojarzony z PO - olsztyński socjolog i medioznawca prof. Marek Sokołowski, który w przeszłości z rekomendacji tej partii był członkiem rady programowej TVP Olsztyn. Naukowiec podkreślił w rozmowie z PAP, że nie był nigdy członkiem Platformy, a jedynie sympatykiem w pierwszych latach jej istnienia.

Zobacz także

O utworzeniu nowego ugrupowania politycznego pod nazwą Porozumienie poinformowano w ostatnią sobotę w Warszawie podczas Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Prezesem nowej partii jest wicepremier Gowin.

RadioZET.pl/PAP/DG