Zamknij

Kierowca BMW ''driftował'' na oblodzonej drodze. Krok od tragedii [WIDEO]

Redakcja
06.01.2019 16:10
Kierowca BMW ''driftował'' na oblodzonej drodze. Krok od tragedii [WIDEO]
fot. Policja w Olsztynie

Od kilku dni w całej Polsce utrzymują się niebezpieczne warunki drogowe. Policja ostrzega kierowców przed brawurową jazdą. Niestety, czasami ich apele nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. W Olsztynie jeden z kierowców BMW postanowił ''driftować'' na oblodzonej nawierzchni. Zderzył się czołowo z autobusem MPK.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku z udziałem BMW i autobusu MPK doszło 4 stycznia na ulicy Dybowskiego w Olsztynie. Jak poinformowała miejscowa policja, 22-letni kierowca BMW jadąc w stronę al. Warszawskiej stracił panowanie nad kierowanym autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem. Na szczęście nikt nie został ranny. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Co ciekawe, na osiedle Kortowskie na chwilę przed zdarzeniem jechał patrol policji po zgłoszeniu mieszkańców o agresywnym kierowcy BMW, który świadomie wprowadzał auto w poślizg. Okazało się, że jest to sprawca kolizji. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Policja z Olsztyna opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia i nagranie ze zdarzenia.

Zobacz także

Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. 

RadioZET.pl/DG