Policja zatrzymała 24-latka. Groził prezydentowi Olsztyna

Redakcja
14.01.2019 22:56
Policja
fot. Shutterstock

Olsztyńska policja zatrzymała mężczyznę, który na forum internetowym pisał groźby pod adresem prezydenta Piotra Grzymowicza. To nie pierwszy przypadek mowy nienawiści wobec polityków po ostatniej tragedii w Gdańsku. 

Szczegóły sprawy nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wiadomo jednak, że według informacji, która pojawiła się na profilu olsztyńskiej policji na Twitterze, mężczyzna, który groził prezydentowi Grzymowiczowi miał 24 lata i został już ujęty przez funkcjonariuszy.

To niestety nie pierwszy przypadek mowy nienawiści, która w ostatnim dniu przetoczyła się przez Polskę. Przypomnijmy, że w poniedziałek poznańska policja zatrzymała 41-latka, który w komentarzu na Facebooku wypisywał groźby pod adresem prezydentów Poznania i Wrocławia.

Zobacz także

Tego samego dnia stołeczna policja zatrzymała także 72-latka, który groził śmiercią prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Mężczyzna miał zadzwonić do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedzieć, że "zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". 

Zamach na Pawła Adamowicza

Wszystkie te akty miały miejsce po tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku. 13 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 27-letni Stefan W. dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Mężczyzna jeszcze przez kilkanaście sekund biegał z ostrym narzędziem po scenie, przedstawiając się jako niewinna ofiara rządów PO.

Adamowicz został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Niestety, obrażenia po ciosach w brzuch i klatkę piersiową był na tyle poważnie, że nie udało się go uratować. Zmarł w wieku 53 lat. 

Zobacz także

Stefan W. został z kolei przesłuchany przez prokuraturę i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, zmieniony następnie (wskutek potwierdzenia informacji o śmierci Adamowicza) na zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy, a sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. 

RadioZET.pl/Twitter/MP