Zamknij

Potrącił 6-letnią rowerzystkę i odjechał. Policja szuka motocyklisty [WIDEO]

23.07.2020 11:40
Potrącenie rowerzystki
fot. screen KMP Olsztyn

Policja z Olsztyna szuka motocyklisty, który pod koniec czerwca potrącił w tym mieście dziewczynkę na małym rowerze. Poszukiwania utrudnia fakt, że motocykl nie miał tablic rejestracyjnych, a kask uniemożliwia rozpoznanie twarzy.

Policja szuka motocyklisty, który potrącił 6-latkę przecinającą jezdnię ze swoją opiekunką. Do zdarzenia doszło na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie.

Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak motocyklista zatrzymuje się po potrąceniu i wraca po rowerek dziewczynki, która po niegroźnym upadku uciekła z drogi. Zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście – przede wszystkim wskutek niewielkiej prędkości motocyklisty - dziewczynce nic poważnego się nie stało.

Policja szuka motocyklisty. Potrącił na jezdni rowerzystkę

Zobacz także

Policjanci o okolicznościach zdarzenia rozmawiali z 34-letnią matką dziecka. Zdarzenie nagrała kamera autobusu miejskiego, który przejeżdżał w rejonie w chwili zderzenia.

Na nagraniach z wnętrza autobusu widać, że motocyklista potrącił dziewczynkę, zatrzymał się, zdjął rower z drogi i zwrócił się do matki dziewczynki, a po chwili wsiadł na motocykl i odjechał z miejsca zdarzenia. Motocykl, którym poruszał się sprawca nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca miał założony kask ochronny, co utrudnia jednoznaczne zidentyfikowanie zarówno pojazdu jak i kierowcy

- przekazała olsztyńska policja.

Zobacz także

Przez wspomniane trudności mundurowi umorzyli postępowanie, ale – jak zaznaczają – sprawa nie jest ostatecznie zakończona. - Gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogące wpłynąć na ustalenie sprawcy zdarzenia, policjanci ponownie wracają do takiej sprawy – podaje policja.

Mundurowi proszą o kontakt każdego, kto posiada informację o motocykliście. - Może je przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112. Informacje można również przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub mailowo: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl - kończą w KMP w Olsztynie.

RadioZET.pl/Policja Olsztyn