Zamknij

Ominął auto, które zatrzymało się przed przejściem. Potrącił pieszą [WIDEO]

Redakcja
04.03.2019 12:54
Ominął auto, które zatrzymało się przed przejściem. Potrącił pieszą [WIDEO]
fot. zapis monitoringu

Bezmyślność i głupota kierowcy z Olsztyna mogła doprowadzić do tragedii. 28-latek w mercedesie wyminął auto, które zatrzymało się przed przejściem i potrącił wchodzącą na pasy 55-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem nogi trafiła do szpitala. Kierowca mercedesa stanie przed sądem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do groźnego zdarzenia doszło w Olsztynie w niedzielę wieczorem. Gdy przed oznakowanym przejściem dla pieszych na al. Wojska Polskiego zatrzymał się samochód, czekająca przy pasach kobieta z psem weszła na jezdnię. Wtedy potrącił ją mercedes. Ranna 55-latka została przewieziona do szpitala. Jej pies zdołał w ostatniej chwili odskoczyć na bok. Nic mu się nie stało.

Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

pottrącenie
fot. zapis monitoringu

Kierowcą mercedesa okazał się 28-latek, który postanowił sąsiednim pasem wyminąć pojazd stojący przed przejściem. Był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Przy przejściu jest sygnalizacja, ale w chwili wypadku działała w trybie awaryjnym.

Zobacz także

Policja przypomina – kierowcy, dojeżdżając do przejścia dla pieszych, powinni upewnić się, że nikt nie wchodzi na pasy. Pieszym sugeruje z kolei, żeby – podobnie jak inni użytkownicy dróg – stosowali zasadę ograniczonego zaufania.

Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych z udziałem przechodniów.

RadioZET.pl/Policja.pl/JŚ