Ratownicy zostali wezwani do osoby umierającej. Na miejscu zastali...nogi manekina [FOTO]

Mikołaj Pietraszewski
28.03.2019 23:07
Olsztyn
fot. Facebook/To nie z mojej karetki

Olsztyńscy ratownicy otrzymali zgłoszenie do osoby znajdującej się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że w krzakach znajdowały się nogi manekina. Na razie nie wiadomo czy mógł to być żart.

Ten nietypowy incydent jako pierwszy opisał na Facebooku fan page "To nie z mojej karetki", publikując zdjęcia z akcji ratowników. Na jednym z nich widać ubraną w jeansy i trampki postać leżącą w krzakach i widoczną od pasa w dół, na dwóch pozostałych zaś można już w pełnej okazałości zobaczyć, że ów postać to po prostu...nogi manekina:

Zgłoszeniu przypisany był kod k-1 (bezpośrednie zagrożenie życia), co oznacza, że w takiej sytuacji służby medyczne muszą reagować i niezwłocznie udać się na miejsce, w którym znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Z uwagi na fakt, iż zgłoszenie dotarło do stacja pogotowia za pośrednictwem systemu powiadomień numeru alarmowego 112, ratownicy nie wiedzieli, kto dokładnie poinformował o zdarzeniu oraz jaką treść zawierało zgłoszenie. 

Zobacz także

 - W takich przypadkach ratownicy mają obowiązek natychmiast reagować  - powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Jurołajć. Jak dodał, nie wiadomo czy informacja o zagrożeniu życia miała charakter żartu, ale "osoba, która zgłaszała ten przypadek wykazała się bardzo wysoko posuniętą niefrasobliwością" 

RadioZET.pl/Facebook/Polsat News