Zamknij

Ukrainiec po wypadku popełnił samobójstwo w szpitalu

Redakcja
13.08.2018 18:55
Olsztyn. Śledczy badają okoliczności śmierci 59-letniego Ukraińca
fot. iphotosmile/Shuterstock

Śledczy badają przyczyny śmierci 59-letniego Ukraińca, który zginął w olsztyńskim szpitalu. Według lokalnych mediów mężczyzna popełnił samobójstwo, ponieważ nie był ubezpieczony i obawiał się deportacji do ojczyzny.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała „Gazeta Olsztyńska”, dramat rozegrał się w piątek, 10 sierpnia nad ranem, w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie. 59-latek leżał w jednej z sal po wypadku, jakiego doznał podczas pracy na polu. Nieoficjalnie mężczyzna miał zmiażdżoną miednicę.

Zobacz także

Ukrainiec miał popełnić samobójstwo. Według gazety mężczyzna zdecydował się na tak desperacki krok, ponieważ nie miał ubezpieczenia, obawiał się konsekwencji leczenia w Polsce i deportacji na Ukrainę. Dodatkowo ranny mężczyzna miał zastępować w pracy na polu chorego brata.

Zobacz także

– Przesłuchany został personel szpitala, w którym doszło do zdarzenia. Prokurator na miejscu przeprowadził oględziny. Zarządzona została sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci mężczyzny – mówił Krzysztof Górski, wiceszef Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, cytowany przez gazetę.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Olsztyńska/PTD