Zamknij

Pijana wbiegła na jezdnię. Wpadła wprost pod koła samochodu

15.10.2020 10:43
Wypadek w Olsztynie
fot. KMP Olsztyn

O wielkim szczęściu może mówić 46-letnia kobieta, która w miejscu niedozwolonym przebiegała przez jezdnię. Została potrącona przed nadjeżdżający pojazd. I choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, ostatecznie skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Alkohol, który krążył w organizmie pieszej nie może być usprawiedliwieniem jej nieodpowiedzialności. Chwila nieuwagi mogła doprowadzić do tragedii.

Olsztyn. Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na ul. Limanowskiego. Natężenie ruchu nie przeszkodziło 46-latce w podjęciu ryzykownej decyzji, by przedostać się na drugą stronę jezdni. Nie skorzystała przy tym z oznakowanego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, znajdującego się w pobliżu.

Olsztyn. Wypadek na drodze. Pijana wpadał pod samochód

Na ostatnim z czterech pasów ruchu olsztynianka wbiegła wprost przed prawidłowo jadące w kierunku centrum miasta osobowe audi. Siła uderzenia była tak duża, że 46-latkę odrzuciło na kilka metrów do przodu. Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą kobiecie przyszli przypadkowi przechodnie, kierująca autobusem miejskim oraz kierowca samochodu. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. 

Na miejscu już po chwili pojawiły się służby ratunkowe w postaci policji, straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Okazało się, że kobieta była kompletnie pijana - badanie alkomatem wykazało, że miała 2 promile alkoholu w organizmie. 

Zobacz także

Została przetransportowana do szpitala, gdzie po obserwacji medycznej okazało się, że mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nic poważnego się jej nie stało. Policjanci, za spowodowanie kolizji drogowej nałożyli na nią nałożyli mandat w kwocie 500 zł.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.PL/KMP Olsztyn