Zamknij

Przybywa zakażeń Omikronem w Polsce. Najwięcej przypadków w czterech województwach

20.01.2022 10:58
test na koronawirusa
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Zakażenia Omikronem stanowią w czwartek już 24,5 proc. wszystkich sekwencjonowanych przypadków koronawirusa w Polsce - podało Ministerstwo Zdrowia.

Omikron wypiera Deltę i stanowi coraz więcej przypadków koronawirusa w Polsce. "W bazie GISAID zarejestrowanych jest już 1351 przypadków wirusa w wersji Omicron, które zostały stwierdzone w Polsce. Stanowi to 24,5% wszystkich sekwencjonowanych przypadków koronawirusa w naszym kraju" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Według resortu najwięcej stwierdzonych przypadków pochodzi z województw: pomorskiego (348), mazowieckiego (231), śląskiego (111) i łódzkiego (108).

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że ponad 20 proc. obecnych zakażeń spowodował nowy wariant. Jak zastrzegł, wyniki te odnotowane zostały przy dużej liczbie wykonanych testów. - Ta liczba wykonanych badań jest również rekordowa - wynosi 122 tys. [...] Nie ma wątpliwości, że te trendy, które obserwujemy, to są trendy oparte na rzetelnym badaniu PCR - mówił szef MZ.

W środę resort zdrowia informował o 966 przypadkach zakażenia wariantem Omikron. W sumie ostatniej doby badania wykazały 32 835 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 315 osób z COVID-19 – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl

C