Onet: Przyłapali prokuratora, jak brał 300 tys. łapówki. Sąd go uniewinnił

Redakcja
18.12.2017 22:04
Onet: Przyłapali prokuratora, jak brał 300 tys. łapówki. Sąd go uniewinnił
fot. Archiwum RadioZET.pl

Prokurator Krzysztof W. został oskarżony o korupcję. Przed sądem udowodniono mu, że przyjął 300 tys. złotych łapówki za uwolnienie jednego z gangsterów – podaje Onet. Sąd drugiej instancji uniewinnił go jednak i mężczyzna formalnie wciąż jest prokuratorem.

Zagłosuj

Uważasz, że polskie sady wymagają gruntownej reformy?

Liczba głosów:

W marcu 2007 r. oskarżony zdaniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie czuł się tak pewnie, że przyjął w mieszkaniu na warszawskiej starówce pośrednika wręczającego łapówkę. Jak pisze Onet, było to 150 tys. zł i 50 tys. euro. W zamian Krzysztof W. miał pomóc w uwolnieniu wpływowego gangstera o pseudonimie Mały Sajmon.

300 tys. łapówki

Śledczy wparowali do mieszkania prokuratora, który w momencie zatrzymania trzymał w dłoni banknoty oblepione fluorescencyjnym proszkiem. Substancja mająca dowodzić o winie oskarżonego, znajdowała się na jego dłoniach i ubraniu.

Kontrowersyjny wyrok sądu

Prokurator został skazany na 7 lat więzienia przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Niespodziewanie sąd drugiej instancji uznał go niewinnym i mężczyzna oficjalnie nie stracił zawodu. – Formalnie wciąż jest prokuratorem, tyle że zawieszonym w czynnościach – pisze Onet.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/Onet.pl/strz