Zamknij

Open'er Festival w Gdyni przerwany. Uczestników wezwano do opuszczenia terenu

01.07.2022 20:11
opener w gdyni przerwany
fot. Karol Makurat /REPORTER

Open'er Festival w Gdyni został przerwany przez organizatorów. Nad Pomorskiem przeszły gwałtowne nawałnice. Wszyscy musieli opuścić teren wydarzenia. Po godz. 22:30 wznowiono jednak imprezę.

W piątek wieczorem podczas trwania Open'er Festival w Gdyni organizatorzy wezwali do ewakuacji zgromadzonej publiczności. Nad Pomorskiem przechodzą gwałtowne nawałnice.

"Ewakuacja Opener Festiwal w Gdyni. Wszyscy opuszczają teren lotniska. Powód: burza nad Trójmiastem" - poinformował na Twitterze reporter Radia ZET Rafał Miżejewski. 

W piątek wieczorem zaplanowano trzeci dzień Open'er Festival 2022 w Gdyni. Tego dnia miały się odbyć koncerty m.in. Megan Thee Stallion oraz Dua Lipa. Po godz. 19 zostały przerwane występy, a na terenie festiwalu pojawiły się na telebimach komunikaty o ewakuacji z lotniska w Babich Dołach.

ZOBACZ: Radar burz na żywo. Zobacz, gdzie jest teraz burza

"Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty" - przekazali organizatorzy. 

Po kilku godzinach festiwal został jednak wznowiony. Natomiast przed godz. 23 organizatorzy poinformowali o zmianach w programie: "Z powodu złych warunków pogodowych koncerty Dua Lipy, Megan The Stallion oraz koncerty Tent Stage nie odbędą się".

W piątek nad Polską przechodzą gwałtowne burze i ulewy. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne.

RadioZET.pl

C