Zamknij

Jarosław Kaczyński miał operację. Politycy PiS chcą, żeby jak najdłużej był w szpitalu

Redakcja
24.05.2018 14:01
Kaczyński
fot. PAP

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg kolana, teraz czeka go leczenie usprawniające i planowana rehabilitacja; o tym, jak długo to wszystko będzie trwało, zdecydują lekarze — poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Jarosław Kaczyński przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. W środę wiceszef PiS, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poinformował w TVN24, że prezes PiS ma problem z kolanem.

— To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera — mówił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek rzeczniczka PiS w rozmowie z PAP odniosła się do stanu zdrowia lidera partii.

— Jarosław Kaczyński od ponad 10 lat jest pod opieką Wojskowego Instytutu Medycznego, główną przyczyną problemów zdrowotnych, w tym obecnie trwającej hospitalizacji, jest choroba zwyrodnieniowa stawów — powiedziała.

— Prezes przeszedł zabieg na kolano. Teraz czeka go leczenie usprawniające i planowana rehabilitacja — poinformowała. Jak dodała, o tym, jak długo „to wszystko będzie trwało, zdecydują oczywiście lekarze”.

— Zależy nam na tym, żeby porządnie się zrehabilitował, żeby te problemy związane z urazem kolana się w przyszłości nie odnawiały. Wolelibyśmy, żeby był dłużej w szpitalu i porządnie się wyleczył, niż żeby wyszedł przedwcześnie. Bo pali się do tego, żeby wyjść ze szpitala. Wydaje mi się, że lepiej byłoby, żeby porządnie się wykurował — powiedział w rozmowie z PolsatNews.pl Adam Bielan.

RadioZET.pl/pap/PolsatNews.pl/maal

TO CIĘ ZAINTERESUJE: