Zamknij

News Radia ZET:„Klątwa” obraża uczucia religijne – jest opinia biegłego

Redakcja
20.06.2018 10:09
News Radia ZET:„Klątwa” obraża uczucia religijne – jest opinia biegłego
fot. Andrzej Iwańczuk/Reporter/East News

Spektakl „Klątwa” obraża uczucia religijne – orzekł biegły powołany przez prokuraturę. Reżyser Oliver Frljić może w najbliższych tygodniach usłyszeć zarzuty – ustaliło nieoficjalnie Radio ZET. Spektakl był wystawiany na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego.

Reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski ustalił, że opinia biegłego z zakresu religioznawstwa jest jednoznaczna i wskazuje, że doszło do obrazy uczuć religijnych, co ma kluczowe znaczenie dla tej sprawy. Opinię sporządził profesor Eugeniusz Sakowicz, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i współpracownik Konferencji Episkopatu Polski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na pytanie reportera Radia ZET, dlaczego wybrano tego biegłego, padła odpowiedź, że znalezienie eksperta było bardzo trudne, a prokuratura wykonała pionierską pracę, jeśli chodzi o sposób śledztwa.

Sakowicz wydawał już opinię do innego śledztwa dotyczącego spektaklu „Nasza przemoc i wasza przemoc” Olivera Frljicia, które toczy się w Prokuraturze Rejonowej w Bydgoszczy. W sprawie spektaklu „Klątwa” zawiadomienie złożyli między innymi posłowie PiS. 

Radio ZET / Mariusz Gierszewski