Zamknij

Szok w Sejmie i nagły zwrot akcji? Rzepecki (PiS) o opłacie paliwowej: to zła i antyludzka ustawa

Redakcja
12.07.2017 12:50
Szok w Sejmie i nagły zwrot akcji? Rzepecki (PiS) o opłacie paliwowej: to zła i antyludzka ustawa
fot. Screen Twitter

Nieoczekiwany zwrot akcji w debacie na temat opłaty paliwowej nazwanej przez przeciwników projektem "Paliwo Plus". Poseł PiS Łukasz Rzepecki zaapelował z mównicy do swoich kolegów partyjnych o wycofanie się z tego pomysłu.

Apel Rzepeckiego został przyjęty owacjami na stojąco ze strony opozycji. 

- Zwracam się do kierownictwa partii o wycofanie tego złego projektu - zaczął poseł.

Dodał, że ta ustawa jest "zła, antyludzka i antyobywatelska".

- Z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, żebyście wycofali Państwo podpisy pod tą ustawą. Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa, a skończywszy na żywności i usługach transportowych. Proszę Państwa, nie możemy być jak Platforma Obywatelska, która w kampanii wyborczej mówiła jedno, a potem robiła drugie. Mówiła, że nie podniesie wieku emerytalnego, a potem go podniosła. My w czasie kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów: nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków. Ja będę w pierwszym czytaniu za odrzuceniem tej ustawy - grzmiał z sejmowej mównicy Łukasz Rzepecki. 

Ceny paliw w górę. Chcesz ratować budżet rządu PiS? Wypowiedz się na Mam Zdanie!

To dość niecodzienne zachowanie działacza Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie ugrupowania zwykle prezentują zgodność swoich poglądów z kierownictwem.

RadioZET.pl/KM