Rewolucja w komunikacji? PE znosi opłaty roamingowe

Redakcja
06.04.2017 17:37
telefon
fot. Pixabay

Po 15 czerwca znikną opłaty za roaming! Telefon do Polski z wakacji na Majorce czy Lazurowym Wybrzeżu ma kosztować tyle, co połączenie krajowe. Parlament Europejski przegłosował radykalną obniżkę stawek hurtowych za połączenia w roamingu.

Zagłosuj

Czy bedąc na zagranicznych wakacjach często korzystałeś/aś z roamingu?

Liczba głosów:

Zniesienie stawek roamingu nie oznacza, że osoba posiadająca w Polsce nielimitowane połączenia w ramach abonamentu w Unii zapłaci za rozmowę zero złotych. Polski operator za połączenie swoich klientów musi zapłacić operatorowi, który je obsługuje np: we Francji lub Hiszpanii. Nie będzie to opłata duża, ponieważ w hurtowej stawce wyniesie go to maksymalnie trzy i dwie dziesiąte eurocenta za minutę.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Operatorzy - wedle nowych przepisów - nie będą płacić dużych pieniędzy, więc Ci, którzy mają nielimitowane pakiety być może będą musieli dopłacić niewielkie pieniądze. Za granicą nie zadzwonimy więc za darmo, ale na pewno tanio - jak w Polsce.

W telefonach prepaidowych ceny połączeń spadną do wartości krajowych.

Operatorzy komórkowi nie komentują wprowadzonych zmian. Na poinformowanie klientów, jaka będzie polityka cenowa, mają czas do 15 maja.

RadioZET.pl/mso/DG