Zamknij

Pijany pacjent zaatakował ratowniczkę. „Usiłował uderzyć ją szklaną butelką”

21.11.2019 10:50
Szpital
fot. Piotr Hukalo/East News

Policjanci z Opoczna zatrzymali pijanego 53-latka, który znieważył w szpitalu ratowniczkę medyczną i usiłował uderzyć ją szklaną butelką. Mężczyzna miał w organizmie ponad 4,5 promila alkoholu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na 

Do zdarzenia doszło w minioną środę po południu. Ustalono, że mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego kilka godzin wcześniej został przywieziony karetką pogotowia do szpitala.

53-latkowi została udzielona pomoc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Po kilku godzinach pacjent zaczął zachowywać się bardzo agresywnie wobec opiekującej się nim ratowniczki. Był nie tylko wulgarny, ale także w pewnym momencie zaatakował kobietę wyciągniętą z plecaka szklaną butelką.

asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji

Kobieta szybko zareagowała i uniknęła ciosu. Z pomocą ruszyli jej koledzy, a po chwili na miejscu byli też wezwani policjanci. Okazało się, że agresywny 53-latek miał w organizmie ponad 4,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wyjaśnienia.

Zobacz także

Stępień przypomina, że ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego. Jego znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej jest przestępstwem. Może grozić za to kara do trzech lat więzienia. 

RadioZET.pl/PAP