Zamknij

Pijany pacjent zaatakował ratownika. "Był bardzo agresywny i wulgarny"

21.08.2020 12:18
Opoczno
fot. Szpital w Opocznie/Google Street View

W szpitalu powiatowym w Opocznie (woj. łódzkie) nietrzeźwy pacjent uderzył ratownika medycznego butelką z płynem do dezynfekcji. Agresywny mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie - poinformowała w piątek asp. szt. Barbara Stępień.

Nietrzeźwy pacjent zaatakował ratownika medycznego w szpitalu powiatowym w Opocznie - poinformowano w miejscowej komendzie policjanci. Ustalono, że do namiotu przed opoczyńskim szpitalem, w którym przeprowadza się m.in. testy na obecność koronawirusa i wstępnie bada się pacjentów, wtargnął mężczyzna.

Był bardzo wulgarny i agresywny. Zagroził ratownikowi pobiciem. W pewnym momencie agresor zerwał z twarzy ratownika maseczkę ochronną, a następnie chwycił stojące obok butelki z płynem do dezynfekcji rąk i rzucił nimi w kierunku ratownika. Jedna z butelek trafiła mężczyznę w plecy

- przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową sierżant sztabowa Barbara Stępień z opoczyńskiej policji. Agresywny pacjent uciekł. Powiadomiono policję.

Zobacz także

Po kilkudziesięciu minutach zatrzymano 46-letniego mężczyznę, mieszkańca Opoczna. Miał 2,6 promila alkoholu organizmie.

Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi za to do 3 lat więzienia

- poinformowała Stępień. Dodała, że ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego, a zatem znieważenie, czy naruszenie nietykalności cielesnej osoby objętej taką ochroną, jest przestępstwem.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP