Zamknij

Dziennikarz rezygnuje z prowadzenia koncertu w Opolu

Redakcja
21.05.2017 09:03
Dziennikarz rezygnuje z prowadzenia koncertu w Opolu
fot. East News

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu stracił jednego z prowadzących. Po serii rezygnacji artystów, do ich protestu dołączył się dziennikarz Artur Orzech. Co jest powodem jego decyzji?

Z dnia na dzień zamieszanie wokół opolskiego festiwalu narasta. Głos w sprawie zabrał niespodziewanie słynny dziennikarz muzyczny, który od lat współpracuje z TVP przy okazji dużych muzycznych projektów.

Artur Orzech ogłosił we wpisie na Facebooku, że rezygnuje z prowadzenia konkursu Premier na tegorocznym festiwalu. Swoją decyzję umotywował przede wszystkim nieobecnością Arkadiusza Jakubika i zespołu Dr Misio.

”Przepraszam za porę nocy, ale właśnie wróciłem z pracy w Jeleniej Górze. I przepraszam za szczerość, ale jeśli Arek Jakubik i Dr Misio odpadają z premier w Opolu, które mam prowadzić - to ja też. Dla mnie to właśnie była szansa na pokazanie dystansu. Skoro TVP zakwalifikowała i słusznie tę piosenkę, to pytam po cóż nagle wycofuje?!… Szala się przelała. Jeżeli to oczywiście prawda co czytam w internecie. Dobrej nocy. Jutro/dzisiaj o tym poinformuję Tvp1” - napisał.

Zobacz także

TVP nie zgodziła się na występ zespołu Dr Misio w konkursie Premier ze względu na ''nieemisyjny charakter” oficjalnego teledysku piosenki ”Pismo”.

Zobacz, jakie gwiazdy zrezygnowały z występu na festiwalu w Opolu

RadioZET.pl/Press/DG