Zamknij

Kurski w TVP: festiwal odbędzie się w innym mieście

Redakcja
22.05.2017 20:20
Kurski w TVP: festiwal odbędzie się w innym mieście
fot. PAP

Sprawa 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wciąż wzbudza ogromne kontrowersje. Jacek Kurski, prezes TVP w rozmowie z Danutą Holecką w Gościu Wiadomości zdradził, jaka przyszłość czeka tegoroczną edycję festiwalu. 

Tuż przed wystąpieniem Jacka Kurskiego, Telewizja Polska w specjalnym komunikacie poinformowała, że pomimo decyzji władz miasta Opole o rozwiązaniu umowy z TVP S.A. na organizację 54. KFPP, festiwal polskiej piosenki odbędzie się w zbliżonym terminie. 

Zobacz także

Prezes Telewizji Polskiej na antenie TVP1 odniósł się do zamieszania wokół opolskiego święta piosenki, które jego zdaniem wzbudził fake news o ''czarnej liście'' artystów mających zakaz występu na koncercie Maryli Rodowicz. Kurski zapowiedział, że tegoroczny Festiwal Polskiej Piosenki nie odbędzie się w Opolu, ale w innym mieście. Ostateczną decyzję co do lokalizacji mamy poznać w tym tygodniu.

Zobacz także

W poniedziałek rano na polecenie władz miasta, właściciel amfiteatru, w którym miał się odbyć festiwal, nie wpuścił na jego teren ekip technicznych TVP, które miały rozpocząć budowę sceny pod imprezę planowaną na 9 czerwca. Po południu rzecznik prezydenta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak przesłała informację o wypowiedzeniu przez miasto umowy TVP na organizację 54. KFPP.

Zagłosuj

W którym mieście odbędzie się festiwal?

Liczba głosów:

Jednocześnie miasto cofnęło TVP wyłączną licencję do używania nazwy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole.

RadioZET.pl/PAP/TVP/DG