Zamknij

Oto lista miast chętnych do organizacji Opola 2 - prowokacja radiozet.pl

Redakcja
23.05.2017 14:42
Łeba
fot. Piotr Wygoda/East News

Kielce, Koszalin, Lublin oraz przede wszystkim Łeba są gotowe do rozmów z Jackiem Kurskim w sprawie organizacji festiwalu polskiej piosenki - wynika z prowokacji dziennikarskiej radiozet.pl. 

Podając się za pracowników Telewizji Polskiej zadzwoniliśmy do kilkudziesięciu polskich miast. W wielu miejscach usłyszeliśmy zapewnienia o gotowości do współpracy przy organizacji ratunkowego festiwalu.

- Do Łeby przyjeżdżają ludzie na wypoczynek, a nie na zabawę polityczną. Jesteśmy otwarci na współpracę. Przepięknie byłoby to zrobić na plaży - rozmarzył się burmistrz Łeby, Andrzej Strzechmiński.

Również Lublin i Rzeszów są gotowe zorganizować „Opole 2”, ale przedstawiciele tamtejszych urzędów zaznaczają, że największe znaczenie mają warunki, które byłyby przedstawione przez Telewizję Polską. Podobnego zdania są urzędnicy z Koszalina i Płocka.

Zobacz także

Są jednak miasta, które zdecydowanie odmówiły przejęcia konkursu. Przedstawiciel urzędu miasta w Sopocie zaznacza, że „nie wyobraża sobie, żeby prezydent chciał ukraść innemu miastu jego flagowy festiwal”. 

Podobnie stanowczy jest prezydent Katowic, który podczas porannej konferencji prasowej definitywnie uciął jakiekolwiek spekulacje o tym, że festiwal miałby odbyć się w rządzonym przez niego mieście.

Kontaktowaliśmy się również z urzędem miasta w Jeleniej Górze. Tam usłyszeliśmy, że z różnych przyczyn nie chcą organizować festiwalu polskiej piosenki, ale jako oficjalny powód zasłoniliby się brakiem infrastruktury.

Jacek Kurski w poniedziałkowych Wiadomościach zapowiedział, że gospodarza festiwalu poznamy w tym tygodniu. Duże szanse mają Kielce, które naprawdę rozpoczęły już rozmowy z TVP.

Radiozet.pl/JK/ML/MT