Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rada Mediów Narodowych zabiera głos ws. Opola. Kurski będzie musiał się tłumaczyć

27.05.2017 15:00
xxx wiadomosci

Czekam na rzeczową odpowiedź prezesa TVP Jacka Kurskiego na moje pismo ws. opolskiego festiwalu. Nie musi być udzielona w określonym terminie - powiedział w sobotę w Golubiu-Dobrzyniu przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Rada Mediów Narodowych zabiera głos ws. Opola. Kurski będzie musiał się tłumaczyć fot. PAP
Zagłosuj

Czy Jacek Kurski powinien stracić stanowisko prezesa TVP po zamieszaniu wokół festiwalu w Opolu?

- Sytuacja jest dynamiczna, więc wiem, że sformułowanie takiej odpowiedzi musi chwilę potrwać. Nie czas w tym względzie jest najważniejszy, a rzeczowość. Do czasu otrzymania tej odpowiedzi nie komentuję szerzej tej sprawy - wspomniał Czabański odnosząc się do kwestii zamieszania wokół organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W środę w trakcie sejmowego wystąpienia Piotr Gliński wskazał, że winnym problemu z organizacją festiwalu w Opolu jest prezydent miasta. Zdaniem ministra „komuś zależało na tym, by zrobić z tego kolejny front walki politycznej i wciągnąć w to rzeczywistość, która z polityką nie ma nic wspólnego”.

Festiwal w Kielcach

Po tym, jak prezydent Opola wypowiedział umowę Telewizji Polskiej, prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście. Kurski również powiedział, że TVP wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie do władz Opola.

Wczoraj wiceprezydent Kielc zapowiedział, że 10 czerwca w amfiteatrze Kadzielnia władze miasta razem z Telewizją Polską zorganizują Koncert Muzyki Polskiej Piosenki. Umowa z TVP jest już uzgodniona i zostanie podpisana w najbliższych dniach, kiedy z urlopu powróci prezydent miasta.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń